Relatia familie-scoala-societate

In scoala noastra punem accent pe colaborarea cu parintii elevilor nostri. Fara parinti nu am putea realiza multe lucruri in scoala. Ne bucuram de ofertele parintilor în realizarea diverselor activitati ori de cate ori ne acorda timp ca sa ne sustina in procesul de invatare.

Dorim sa informam parintii în mod regulat despre evolutia copiilor, ceea ce in mare parte s-a realizat pana în prezent. Prin intermediul consultatiilor si prin organizarea periodica a sedintelor cu parintii, oferim familiei informatii pertinente privind progresul scolar al elevilor si comportamentul lor social.

Parintii sunt implicati în activitatile scolare si extrascolare organizate la nivelul claselor, sprijinind în acest fel dezvoltarea elevilor în demersul educativ.

«Asociatia de Parinti a Scolii Generale nr. 12» are un rol activ in atragerea de sponsori si de fonduri pentru modernizarea dotarilor scolii.

Workshop – elevi, parinti – activitati comune desfasurate in diferite locatii.